logo-samandehi

سر تیتر اخبار

سر تیتر اخبار (10)

به نقل از خبرگزاری فرمانداری شهرستان شهریار نتیجه قطعی و نهایی انتخابات شهر های : صباشهر ، اندیشه، شاهد شهر، وحیدیه، فردوسیه و باغستان به شرح زیر است:

صبا شهر:

 

 

فردوسیه:

 

 

اندیشه:

 

 

 

شاهد شهر:

 

 

باغستان:

 

 

 

وحیدیه:

 

 

شهریار با بیش از 744 هزار نفر پر جمعیت ترین شهرستان استان تهران.

شهر شهریار پر جمعیت ترین و شاهد شهر کم جمعیت ترین شهر شهرستان شهریار.

روستای رزکان پرجمعیت ترین و رازمره کم جمعیت ترین روستاهای شهریار

 

دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار :حواسمان باشد که از مردم عقب نمانیم و از مردم در حوزه های مختلف نمره منفی نگیریم. انتخابات تنها راه و کم هزینه ترین راه تدبیر در امور زندگی مردم است

شهریار نگار-طاها احمد خانی عضو خانواده بزرگ شهریار نگار و عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری/

با توجه به حساسیت ماه شوال المکرم 1438 و طرح موضوع عید سعید فطر و نظر به مطرح شدن این موضوع در بین عموم مردم که آیا ماه مبارک رمضان 29 روز است و یا 30 روز، به دلیل اهمییت ویژه این ماه ، از لحاظ مذهبی و حقوقی به بررسی وضعیت رویت پذیری این هلال می پردازیم . حال اگر تصور این است که ماه مبارک رمضان 29 روز است به پارامتر های هلال در روز شنبه مورخ 3 تیر 1396 مقارن با 29 رمضان 1438 و 24 ژوئن 2017  می پردازیم .

 لحظه مقارنه ماه ساعت 7:01 دقیقه بامداد روز شنبه مورخ 3 تیر 1396 مقارن با 29 رمضان 1438 و 24 ژوئن 2017 می باشد که بر اساس نقطه مرکزی کشور استان اصفهان این پارامتر ها به مرتبه بررسی قرار می گیرد .

 


با توجه به پارامتر های فوق در روز شنبه مورخ 3 تیر 1396 به این نتیجه می رسیم که احتمال رویت هلال تقریبا نزدیک صفر خواهد بود و غروب هلال ماه 16 دقیقه پس از غروب خورشید اتفاق می افتد با توجه به کمیت پارامتر فاز و سن هلال و جدایی زاویه ایی، این هلال از چرخه تقسیم بندی هلال ها خارج می شود. نقشه زیر که بر اساس معیار دکتر یالوپ می باشد نقاط رویت پذیری را در تمام جهان به نمایش می گذارد . به نقشه زیر قسمت کشور عزیزمان ایران توجه کنید .