logo-samandehi

آرشیو

آرشیو (34)

خبر نابسامانی بیمارستان امام سجاد در رسانه های کشور/چرا کاری کنیم در سطح کشور سوژه شویم

مدیر 9 ساله بیمارستان سجاد پس از جابجائی تحت عنوان مشاور رئیس  بیمارستان مصاحبه میکند

اگر این مدیر در مقام مدیریت ناکارامد بود چه مشاوره ای به رئیس جدید خواهد داد؟؟؟؟

اگر مثمر ثمر بود پس چرا جابجایش کردند

اینها سوالات شهروندان است

چهارمین وقف جدید در سال 1395
به گزارش روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه شهریار
رئیس اداره اوقاف شهریار از چهارمین وقف جدید در سال 1395 خبر داد
ابوالفضل حسین آبادی گفت : سرکار خانم ملیحه عظیمی و آقایان فضل اله و علیرضا و مهدی و رضا قربانی سعیدیان و نیز آقای محرم پرتوی مرادی تعدادی از خیرین محترم بصورت مشارکتی ششدانگ عرصه و اعیان یک باب زمین مسکونی به مساحت 337 مترمربع در محله خادم آباد به ارزش 5 میلیارد ریال با نیت احداث و توسعه یک ساختمان که یک طبقه از آن حسینیه ساخته و در طبقات دیگر واحد های تجاری و مسکونی ساخته شود که منافع حاصله صرف مساعدت به جوانان و دانش آموزان و کمک به مستمندان شود وقف نمود .

رقابت صیانت از کرسی شهرداری؛ در شورا

 

تحویل پرتردید سکان هدایت شهر به شهردار شهریار (با حداقل آرای ممکن)، در شرایطی صورت گرفت که بازپس گیری آن به یک چالش تبدیل شده است.

از اواسط سال گذشته تا کنون این سومین باری است که طرح سوال از شهردار شهریار صورت می گیرد و به دلیل قانع نشدن سوال کننده گان از پاسخ شهردار، تقاضای استیضاح مطرح می شود. 

لذا در این متن، نقدی را در قالب چند سوال به اختصار خواهم آورد:

1. آیا تخلفات_شهردار محرز و مستدل است و سوال کنندگان از باب تکلیف الهی و شرعی، که مردم به آنها سپرده اند انجام وظیفه می نمایند؟

2. آیا مخالفان_استیضاح به تخلفات و سوالات مطروحه ایمان و اعتقاد ندارند و از پاسخ شهردار قانع_شده_اند؟

3. به دور از قضاوت رد یا تائید تخلفات شهردار، آیا یکایک اعضای شورای اسلامی شهر شهریار در ارائه رای مخالف یا موافق استیضاح شهردار؛ مصلحت_اندیشی می نمایند یا بر اساس اسناد، مدارک و احقاق_حقوق شهروندان عمل می کنند؟

4. مبتنی بر تائید تخلفات شهردار، آن دسته از اعضای شورا که بر اساس مصلحت اندیشی رای موافق استیضاح نمی دهند؛ آیا در استیضاح_قبلی این مصلحت اندیشی؛ پاسخ مثبت شهردار را در پی  داشته یا منش شهردار همان رویه قبلی بوده است؟

در پایان کلام معصوم (ع) را که در قالب دعا آمده است را بدرقه راهتان می دارم:

 

بِسْمِ اللَّهِ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ‏

به نام خدا و درود خدا بر محمد و آل او

 

(وَ أُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ فَوَقَاهُ اللَّهُ سَيِّئَاتِ مَا مَكَرُوا)

 

و كار خود را به خدا مى‏ گذارم كه او به حال بندگان بصير است پس خدا حفظ كرد هر بدى را كه مكر دشمنان بر انگيزد.

 

اسماعیل بکلیان خبرنگار

 

 

شهردار، سیزده عضو شورای شهر و 250 هزار شهروند شهریار یک مثلث سه وجهی را تشکیل میدهند که به واسطه قانون میبایست به صورت مستقیم و غیر مستقیم در اداره شهر سهیم باشند.

شهروندان از طریق انتخاب اعضای شورای شهر و اعضای شورای شهر از طریق انتخاب شهردار و نظارت بر عملکرد وی به صورت غیر مستقیم و شهردار به عنوان متولی امور شهر مستقیما در اداره امور و مدیریت شهر نقش دارند...

‌امام على(علیه السلام): بسا گمراهى اى كه باآيه اى ازكتاب خدا آراسته شود، همچنانكه دِرهم مسى با روكشى ازنقره آراسته مى گردد.

 

 

 

امیرحسین خلجی علیایی

نه ساله

متولد تهران

ساکن شهریار

ایشان یکی ازاستعداد های درخشان در زمینه ی قرآن در مرکزفرهنگی قرآنی آستان مقدس امامزاده اسماعیل (علیه السلام)هستند.

امیر حسین همانطور که در حوزه ی قرآنی می درخشد،یکی از شاگردان ممتاز مدرسه ی شهید اسدی شهریار هم هست.

از چهار سالگی اذان میگفت حتی با وجود سن کمی که داشت در جشنواره اذان مسجد کرشته در بهمن سال 1394جزو نفرات برتر شد.

خانم رهنما مادر امیر حسین قبل از این که او به دنیا بیاید،نذر کرده بود که فرزندش حافظ قرآن شود و همان طور شد که ایشان آرزو داشت.

اواز سن 7سالگی حفظ قرآن را شروع کرد وتاکنون توانسته است 10جزء از کلام الله مجید را حفظ نماید.

امیر حسین هر هفته 70خط از قرآن را به خاطر می سپارد؛راز موفقیت اش تلاشهای روز افزون وهمراهی پدر و مادر است. 

 جناب آقای مهدی نوری رسا یکی از استادان مجرب درزمینه حفظ قرآن در مرکز فرهنگی قرآنی آستان مقدس امامزاده اسماعیل (علیه السلام)هستندکه هدایت و راهنمایی ایشان بسیار در موفقیت امیر حسین تاثیر گذار بوده است.

مرکز فرهنگی قرآنی آستان مقدس امامزاده اسماعیل (علیه السلام) به حافظانش می بالد و برای موفقیت شان درهر زمینه ای از فعالیت های قرآنی آنها را با افتخار همراهی خواهد کرد. 

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اثر سکته قلبی در سن 83 سالگی به ملکوت اعلی پیوست.


آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام غروب امروز به دلیل سکته قلبی در بیمارستان شهدای تجریش بستری شده بود  امادر آخر پزشکان معالج نسبت به بهبود و احیای ایشان قطع امید کردند. در نهایت دقایقی پیش رسماً اعلام شد گه این چهره برجسته تاریخ جمهوری اسلامی ایران، در سن 83 سالگی به ملکوت اعلی پیوست.
 
 
به همین مناسبت هیئت دولت در اطلاعیه ای سه روز عزای عمومی اعلام نموده و روز سه شنبه را نیز تعطیل عمومی اعلام کرد.
 
آیا الله اکبر هاشمی بهرمانی (زادهٔ ۳ شهریور ۱۳۱۳ در رفسنجان - درگذشتهٔ ۱۹ دی ۱۳۹۵ در تهران) مشهور به علی اکبر هاشمی رفسنجانیروحانی سیاستمدار ایرانی، مفسر قرآن،[۲][۳] رئیس اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، نمایندهٔ مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری و رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی بود. وی نخستین رئیس مجلس شورای اسلامی و چهارمین رئیس جمهور ایران در دو دوره پیاپی بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ بوده و به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته می‌شود. او در همه ادوار مجلس خبرگان رهبری نماینده بوده و از ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰۰، دومین رئیس این مجلس بود.
اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ۱۳۱۳ (برابر با ۴ اوت ۱۹۳۴) در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان و در خانواده‌ای نسبتاً ثروتمند به دنیا آمد. او یکی از ۹ فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌بی‌بی صفریان است. پدرش با اندکی تحصیلات حوزوی از باغ‌داران و تاجران پسته بهرمان از توابع بخش نوق رفسنجان بود. در ۵ سالگی تحصیل را از مکتبخانه‌ای در نوق آغاز نمود. در سن ۱۴ سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینیپرداخت. اساتید وی در حوزه علمیه قم آیات عظام سید حسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی، سید محمد محقق داماد، محمدرضا گلپایگانی، سید محمدکاظم شریعتمداری، عبدالکریم حائری یزدی، شهاب‌الدین نجفی مرعشی، محمدحسین طباطبائی و حسین‌علی منتظری بوده‌اند.[۵][۶] در آنجا تحت اثر تعلیماتامام خمینی به سیاست روی آورد و به مخالفت با حکومت محمدرضا شاه پهلوی و انقلاب سفید او پرداخت. با تبعید امام  خمینی، نقش هاشمی در مبارزه با شاه و نمایندگی امام در داخل کشور پررنگ‌تر شد. با وجود نگرش ضد غربی انقلابیون، او سفرهای زیادی از ژاپن در شرق تا ۲۰ ایالت از ایالات متحده در غرب نمود.[۷] در سال ۱۳۳۷ با عفت مرعشی که دختری از خانواده روحانی و از نوادگان سید محمد کاظم طباطبایی یزدی است ازدواج نمود. ثمره این ازدواج ۵ فرزند به ترتیب به نامهای فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر است. دو دختر او با دو پسرحسن لاهوتی اشکوری امام جمعه سابق رشت و از دوستان او در زندان، (که یکی پزشک و دیگری دندان‌پزشک است) ازدواج کردند. از بین دختران او تنها فائزه هاشمی وارد سیاست شد و یک بار نمایندهٔ مجلس شورای اسلامی شد. فاطمه هاشمی از ابتدای تأسیس بنیاد امور بیماری‌های خاص ریاست آن را برعهده دارد و محسن هاشمی رئیس سابق مترو تهران بوده‌است و سپس معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی گردید. مهدی هاشمی نیز مسئولیت‌هایی مانند ریاست سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت و ریاست مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی را برعهده داشته‌است

 

اهداءاعضای بدن ملینا فتحی نسب دانش آموز شهریاری به 5بیمار نیازمند.

خداوند روح ایشان را قرین آرامش و رحمت فرماید.

 

فرماندار شهریار  در مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه کشوری از شهرستان شهریار:

کسی که به تولید یاس و نا امیدی در جامعه کمک کند، قطعا در مسیر انقلاب و سیاست های نظام نیست

در این مراسم رئیس جهاد کشاورزی شهرستان شهریار روند انتخاب کشاورزان برگزیده را تشریح کرد و گفت:

 از بین 5 کشاورز برگزیده  از استان تهران 3 نفر از کشاورزان و برگزیدگان از شهرستان شهریار بودند که این افتخاری برای کشاورزی شهرستان است.

در ادامه کشاورزان به تشریح مشکلات این بخش در شهرستان پرداختند که مهمترین مشکل مطرح شده مباحث مربوط به کمبود  آب و تبعات ناشی از این مسئله بود.

 سپس غلامحسین سوری یکی از تولید کننده بخش کشاورزی نیز در سخنانی عملکرد دولت تدبیر و امید و برجام را عاملی مهم در جهت گشایش در امور و کمک به تولید و افزایش صادرات محصولات به پنج قاره جهان دانست و رونق در این بخش را یکی از راهکارهای کمک به بخش کشاورزی و کشاورزان وباغداران دانست.

دکتر ناجی با ذکر برخی فعالیتها  جهت سیاه نمایی و بزرگنمایی برخی نقاط ضعف در سطح شهرستان شهریار گفت: هرچند تلاش می شود  برخی از نقاطی که می تواند  سیاه باشد، برجسته و بزرگ نشان داده شود و حرکت موتور این شهرستان را کند و ازکار افتاده نشان دهند ولی باید تلاش کنیم اقدامات خوب انجام شده را هم بازگو کنیم که اقدامات خوب در آموزش و پرورش شهرستان به عنوان بزرگترین منطقه آموزشی کشور با 130 هزار دانش آموز، بخش کشاورزی و آبیاری تحت فشار، بخش درمان و سلامت، توسعه فضای ورزشی و احداث زمین های فوتبال، فعالیت های عمرانی در تمامی روستاهای سطح شهرستان و سایر حوزه ها از جمله این اقدامات است.
در این مراسم از سیدعلی ایروانی به عنوان شرکت تعاونی نمونه روستایی کشور، عبدالرضا نصیری باغدار نمونه میوه های هسته دار کشور و علی ورزدار به عنوان نظام صنفی کارهای کشاورزی نمونه کشور با اهدای لوح و هدایایی تقدیر و تجلیل شد.

 عکس-هنگامه چماقلی

 

 

 

اولین دوره مسابقات قهرمانی کشتی آزاد جام تختی

یادواره شهدای کشتی گیر مدافع حرم شهریار 

در رده نو جوانان

با حضور کشتی گیران سراسر کشور

زمان: جمعه 95/10/17 از ساعت 8 صبح

مکان:شهریار-سالن انقلاب-خانه کشتی

یک بام و دو هوا در شورای شهر شهریار موجب تعلل در ساماندهی متکدیان و و نیازمندان گردیده به طوری که از تیر ماه سال جاری که مصاحبه اول انجام شده است تا کنون هیچ اقدامی در خصوص ساماندهی متکدیا ن و احداث گرمخانه صورت نپذیرفته است.

حال این سوال مطرح میگردد شورا محل تعامل و تبادل آرا و نظرات است و یا محل تضارب آرا و نظرات که اگر محلی برای تعامل و تبادل نظرات بود اینگونه جهت گیریهای متفاوت را شاهد نبودیم که در نهایت هم دود آن به چشم کسی جز شهروندان نخواهد رفت.

حاصل این تقابل و تضارب چیزی جز عدم توان تصمیم گیری و تصمیم ساز و برنامه ریزی نخواهد بود به گونه ای که شاهد طرح استیضاح و حتی جلسه انتخاب سرپرست(در پی ابلاغ یک حکم به شورا) بودیم که به دلیل غیبت تعدادی از اعضا و ترک تعداد دیگری از اعضا و افتادن جلسه از حد نصاب که خود بی احترامی به آرای شهروندانی بود که به این اعضای بزرگوار رای داده تا از حقوق آنها دفاع کنند نه با غیبت در جلسه آنهم مهمترین جلسات شورا و یا ترک جلسه تصمیم گیری را ابتر بگذارند.

شهروندان شهر شهریار قطعا این رفتارها را در ذهن خواهند داشت و در زمان مقتضی با مراجعه به حافظه تاریخی خود و اتفاقات پیش آماده تصمیم خواهند گرفت و دست به انتخاب خواهند زد...

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family